Mitsubishi Diamana 'Ilima 70 Hybrid Shaft / Regular Flex / Titleist Adapter
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Mitsubishi Diamana 'Ilima 70 Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft. This Mitsubishi hybrid shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIDICL7007360 |
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Diamana 'Ilima 70 |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Measured Length: | 39.50 |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Grip Fitted: | Yes |
| Details: | Diamana 'Ilima 70 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Titleist |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Playing Length | 40" |
| Titleist Gen 1 Hybrid Adapter. Adapter Only Fits The Titleist 910 Hybrid | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Mitsubishi Diamana 'Ilima 70 Hybrid Shaft / Regular Flex / Titleist Adapter
Mitsubishi Diamana 'Ilima 70 Hybrid Shaft / Regular Flex / Titleist Adapter
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Mitsubishi Diamana 'Ilima 70 Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft. This Mitsubishi hybrid shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIDICL7007360 |
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Diamana 'Ilima 70 |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Measured Length: | 39.50 |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Grip Fitted: | Yes |
| Details: | Diamana 'Ilima 70 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Titleist |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Playing Length | 40" |
| Titleist Gen 1 Hybrid Adapter. Adapter Only Fits The Titleist 910 Hybrid | |
Original: $73.77
-65%$73.77
$25.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Mitsubishi Diamana 'Ilima 70 Rescue / Hybrid / Utility Hybrid Shaft. This Mitsubishi hybrid shaft has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIDICL7007360 |
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Diamana 'Ilima 70 |
| Club Number: | Rescue / Hybrid / Utility |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Measured Length: | 39.50 |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Grip Fitted: | Yes |
| Details: | Diamana 'Ilima 70 |
| Adapter Orientation: | Right handed |
| Adapter: | Titleist |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Playing Length | 40" |
| Titleist Gen 1 Hybrid Adapter. Adapter Only Fits The Titleist 910 Hybrid | |




















