NEW Callaway Elyte 3 HL Fairway Wood / 16.5 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Callaway Elyte 3 Wood HL. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELFA659463 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood HL |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 16.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali 60g 6.0 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Details: | Denali 60g 6.0 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Callaway Elyte 3 HL Fairway Wood / 16.5 Degrees / Stiff Flex
NEW Callaway Elyte 3 HL Fairway Wood / 16.5 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Callaway Elyte 3 Wood HL. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELFA659463 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood HL |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 16.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali 60g 6.0 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Details: | Denali 60g 6.0 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Callaway Elyte 3 Wood HL. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELFA659463 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood HL |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 16.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali 60g 6.0 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Details: | Denali 60g 6.0 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























