NEW Callaway Elyte 5 Hybrid / 24 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Callaway Elyte 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELHY902056 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 24 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 39.37 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Denali Blue 60g 5.5 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Callaway Elyte 5 Hybrid / 24 Degrees / Regular Flex
NEW Callaway Elyte 5 Hybrid / 24 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Callaway Elyte 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELHY902056 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 24 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 39.37 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Denali Blue 60g 5.5 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $367.49
-65%$367.49
$128.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Callaway Elyte 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELHY902056 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 24 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 39.37 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Denali Blue 60g 5.5 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























