NEW Callaway Paradym X Sand Wedge / 56.0 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This is a Brand New Callaway Paradym X Sand Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPAWE021125 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym X |
| Original Manufacturers RRP: | £150.00 |
| Club Number: | Sand Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 56.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Silver 5.5 65g |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








NEW Callaway Paradym X Sand Wedge / 56.0 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
NEW Callaway Paradym X Sand Wedge / 56.0 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This is a Brand New Callaway Paradym X Sand Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPAWE021125 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym X |
| Original Manufacturers RRP: | £150.00 |
| Club Number: | Sand Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 56.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Silver 5.5 65g |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $238.73
-65%$238.73
$83.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Callaway Paradym X Sand Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPAWE021125 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym X |
| Original Manufacturers RRP: | £150.00 |
| Club Number: | Sand Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 56.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Silver 5.5 65g |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























