NEW Mizuno Pro 223 PW Iron / 44 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This is a Brand New Mizuno Pro 223 PW. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI589950 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 223 |
| Original Manufacturers RRP: | £169.00 |
| Club Number: | PW |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 5.5 105g |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Sonar Wrap+ |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








NEW Mizuno Pro 223 PW Iron / 44 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
NEW Mizuno Pro 223 PW Iron / 44 Degrees / Regular Flex / Left-Handed
This is a Brand New Mizuno Pro 223 PW. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI589950 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 223 |
| Original Manufacturers RRP: | £169.00 |
| Club Number: | PW |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 5.5 105g |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Sonar Wrap+ |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $213.25
-65%$213.25
$74.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Mizuno Pro 223 PW. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI589950 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 223 |
| Original Manufacturers RRP: | £169.00 |
| Club Number: | PW |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 5.5 105g |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Sonar Wrap+ |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























