NEW Mizuno Pro 225 7 Iron / 30.0 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Mizuno Pro 225 7 Iron. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI013021 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 225 |
| Club Number: | 7 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 30.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 5.5 105g |
| Measured Length: | 37.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








NEW Mizuno Pro 225 7 Iron / 30.0 Degrees / Regular Flex
NEW Mizuno Pro 225 7 Iron / 30.0 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Mizuno Pro 225 7 Iron. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI013021 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 225 |
| Club Number: | 7 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 30.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 5.5 105g |
| Measured Length: | 37.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $262.87
-65%$262.87
$92.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Mizuno Pro 225 7 Iron. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRSI013021 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro 225 |
| Club Number: | 7 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 30.0 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Model: | Project X IO 5.5 105g |
| Measured Length: | 37.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























