NEW Mizuno Pro T-1 Soft White Satin Lob Wedge / 60.0 Deg / A Flex / Left-Handed
This is a Brand New Mizuno Pro T-1 Soft White Satin Lob Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRWE124015 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro T-1 Soft White Satin |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 60.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Grind: | C Grind |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | MMT 55 A |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








NEW Mizuno Pro T-1 Soft White Satin Lob Wedge / 60.0 Deg / A Flex / Left-Handed
NEW Mizuno Pro T-1 Soft White Satin Lob Wedge / 60.0 Deg / A Flex / Left-Handed
This is a Brand New Mizuno Pro T-1 Soft White Satin Lob Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRWE124015 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro T-1 Soft White Satin |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 60.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Grind: | C Grind |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | MMT 55 A |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $293.72
-65%$293.72
$102.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Mizuno Pro T-1 Soft White Satin Lob Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIPRWE124015 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | Pro T-1 Soft White Satin |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 60.0 Degrees |
| Bounce: | 10 |
| Grind: | C Grind |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | MMT 55 A |
| Measured Length: | 35.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























