NEW Ping G430 HL 5 Hybrid / 26 Degrees / Soft Regular Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New Ping G430 HL 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4HY672162 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G430 HL |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 26 Degrees |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Alta Quick 45g |
| Measured Length: | 39.00 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin UTX Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Ping G430 HL 5 Hybrid / 26 Degrees / Soft Regular Flex
NEW Ping G430 HL 5 Hybrid / 26 Degrees / Soft Regular Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New Ping G430 HL 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4HY672162 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G430 HL |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 26 Degrees |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Alta Quick 45g |
| Measured Length: | 39.00 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin UTX Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $496.24
-65%$496.24
$173.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New Ping G430 HL 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4HY672162 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G430 HL |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 26 Degrees |
| Shaft Flex: | Soft Regular Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Alta Quick 45g |
| Measured Length: | 39.00 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin UTX Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























