NEW Ping G440 3 Hybrid / 20 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Ping G440 3 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4HY135458 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 20 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 85HY |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Ping G440 3 Hybrid / 20 Degrees / Stiff Flex
NEW Ping G440 3 Hybrid / 20 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Ping G440 3 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4HY135458 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 20 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 85HY |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Ping G440 3 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4HY135458 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 20 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Black 85HY |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























