NEW Ping G440 K Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Ping G440 K Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4DR713236 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 K |
| Original Manufacturers RRP: | £629.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | ALTA CB 50 R |
| Measured Length: | 46.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Ping G440 K Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
NEW Ping G440 K Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Ping G440 K Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4DR713236 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 K |
| Original Manufacturers RRP: | £629.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | ALTA CB 50 R |
| Measured Length: | 46.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $1,063.56
-65%$1,063.56
$372.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Ping G440 K Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | PIG4DR713236 |
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 K |
| Original Manufacturers RRP: | £629.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | ALTA CB 50 R |
| Measured Length: | 46.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























