NEW Srixon ZXi LS Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Srixon ZXi LS Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXDR504614 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZXi LS |
| Original Manufacturers RRP: | £549.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS GEN 5 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Srixon ZXi LS Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex
NEW Srixon ZXi LS Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Srixon ZXi LS Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXDR504614 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZXi LS |
| Original Manufacturers RRP: | £549.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS GEN 5 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Srixon ZXi LS Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | SRZXDR504614 |
| Brand: | Srixon |
| Model: | ZXi LS |
| Original Manufacturers RRP: | £549.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS GEN 5 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























