NEW TaylorMade Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Lob Wedge / 58.0 Degrees / A Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New TaylorMade Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Copper Lob Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAMIWE065229 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Copper |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 58.0 Degrees |
| Bounce: | 07 |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | MMT 55 A |
| Measured Length: | 34.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Winn Dri-Tac 2.0 Undersize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








NEW TaylorMade Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Lob Wedge / 58.0 Degrees / A Flex
NEW TaylorMade Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Lob Wedge / 58.0 Degrees / A Flex
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New TaylorMade Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Copper Lob Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAMIWE065229 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Copper |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 58.0 Degrees |
| Bounce: | 07 |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | MMT 55 A |
| Measured Length: | 34.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Winn Dri-Tac 2.0 Undersize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Here at Replay Golf we take great pride in providing the best new and second hand golf clubs and equipment like this Brand New TaylorMade Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Copper Lob Wedge. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAMIWE065229 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Milled Grind Hi-Toe 3 RAW Copper |
| Club Number: | Lob Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 58.0 Degrees |
| Bounce: | 07 |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | MMT 55 A |
| Measured Length: | 34.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Winn Dri-Tac 2.0 Undersize |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























