NEW TaylorMade Qi35 5 Hybrid / 25 Degrees / A Flex
This is a Brand New TaylorMade Qi35 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIHY636641 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 25 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Air Speeder 50 A |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW TaylorMade Qi35 5 Hybrid / 25 Degrees / A Flex
NEW TaylorMade Qi35 5 Hybrid / 25 Degrees / A Flex
This is a Brand New TaylorMade Qi35 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIHY636641 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 25 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Air Speeder 50 A |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New TaylorMade Qi35 5 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIHY636641 |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi35 |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 25 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Air Speeder 50 A |
| Measured Length: | 39.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























