NEW Titleist GT 280 Mini Driver / 13.0 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Titleist GT 280 Mini Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR518632 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT 280 Mini |
| Original Manufacturers RRP: | £459.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 S |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










NEW Titleist GT 280 Mini Driver / 13.0 Degrees / Stiff Flex
NEW Titleist GT 280 Mini Driver / 13.0 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Titleist GT 280 Mini Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR518632 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT 280 Mini |
| Original Manufacturers RRP: | £459.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 S |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $843.61
-65%$843.61
$295.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Titleist GT 280 Mini Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR518632 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT 280 Mini |
| Original Manufacturers RRP: | £459.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 S |
| Measured Length: | 43.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























