NEW Titleist GT1 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Titleist GT1 5 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA123307 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT1 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 R |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | 1.00 Inches Longer |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











NEW Titleist GT1 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Regular Flex
NEW Titleist GT1 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Titleist GT1 5 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA123307 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT1 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 R |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | 1.00 Inches Longer |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Titleist GT1 5 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA123307 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT1 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Blue 65 R |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | 1.00 Inches Longer |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























