NEW Titleist GT3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Titleist GT3 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA201619 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 6.0 60g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











NEW Titleist GT3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
NEW Titleist GT3 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Titleist GT3 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA201619 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 6.0 60g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $549.89
-65%$549.89
$192.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Titleist GT3 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTFA201619 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Red 6.0 60g S |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























