NEW Titleist GT3 Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Titleist GT3 Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR762108 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 1K Blue 55 R |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | 1K Blue 55 R |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









NEW Titleist GT3 Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
NEW Titleist GT3 Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
This is a Brand New Titleist GT3 Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR762108 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 1K Blue 55 R |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | 1K Blue 55 R |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
Original: $873.12
-65%$873.12
$305.59Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Titleist GT3 Driver. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TIGTDR762108 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | GT3 |
| Original Manufacturers RRP: | £579.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000140011 1K Blue 55 R |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Titleist Golf Pride |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | 1K Blue 55 R |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
























