NEW Titleist TSR 1 6 Hybrid / 26 Degrees / Ladies Flex
This is a Brand New Titleist TSR 1 6 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSHY177325 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 1 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.99 |
| Club Number: | 6 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 26 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzardus CB 50g |
| Measured Length: | 38.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
About the Model
Optimised Lightweight Distance
Bring more speed and stability to your hybrid game. For moderate swing speed players, TSR1 Hybrids feature a larger profile head and an optimised, lightweight design that increases inertia without increasing swing weight.
Benefits
Maximised Launch & Distance
Exceptional Forgiveness
Enhanced Stability
Confidence-Inspiring Size & Shape
Features
Optimised Lightweight Configuration
SureFit Adjustability
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








NEW Titleist TSR 1 6 Hybrid / 26 Degrees / Ladies Flex
NEW Titleist TSR 1 6 Hybrid / 26 Degrees / Ladies Flex
This is a Brand New Titleist TSR 1 6 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSHY177325 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 1 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.99 |
| Club Number: | 6 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 26 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzardus CB 50g |
| Measured Length: | 38.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
About the Model
Optimised Lightweight Distance
Bring more speed and stability to your hybrid game. For moderate swing speed players, TSR1 Hybrids feature a larger profile head and an optimised, lightweight design that increases inertia without increasing swing weight.
Benefits
Maximised Launch & Distance
Exceptional Forgiveness
Enhanced Stability
Confidence-Inspiring Size & Shape
Features
Optimised Lightweight Configuration
SureFit Adjustability
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Titleist TSR 1 6 Hybrid. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TITSHY177325 |
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSR 1 |
| Original Manufacturers RRP: | £259.99 |
| Club Number: | 6 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 26 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzardus CB 50g |
| Measured Length: | 38.0 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
About the Model
Optimised Lightweight Distance
Bring more speed and stability to your hybrid game. For moderate swing speed players, TSR1 Hybrids feature a larger profile head and an optimised, lightweight design that increases inertia without increasing swing weight.
Benefits
Maximised Launch & Distance
Exceptional Forgiveness
Enhanced Stability
Confidence-Inspiring Size & Shape
Features
Optimised Lightweight Configuration
SureFit Adjustability
























