NEW TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 Tour Rocket 3 Wood / 13.5 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Tour Issue TaylorMade Qi10 Tour Rocket 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA063529 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 Tour Rocket |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X HZRDUS Gen 4 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
| OTHER DETAILS | |
| Measured Loft | 12.4 Degrees |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









NEW TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 Tour Rocket 3 Wood / 13.5 Degrees / Stiff Flex
NEW TOUR ISSUE TaylorMade Qi10 Tour Rocket 3 Wood / 13.5 Degrees / Stiff Flex
This is a Brand New Tour Issue TaylorMade Qi10 Tour Rocket 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA063529 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 Tour Rocket |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X HZRDUS Gen 4 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
| OTHER DETAILS | |
| Measured Loft | 12.4 Degrees |
Original: $515.02
-65%$515.02
$180.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a Brand New Tour Issue TaylorMade Qi10 Tour Rocket 3 Wood. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | TAQIFA063529 |
| Tour Issue: | Yes |
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | Qi10 Tour Rocket |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X HZRDUS Gen 4 6.0 70g |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | New |
| OTHER DETAILS | |
| Measured Loft | 12.4 Degrees |
























