Used Callaway Ai Smoke Ti 340 Mini Driver / 11.5 Degrees / 1K PRO Orange X-Flex
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke Ti 340 Mini Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR087199 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke Ti 340 Mini |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Series PRO Orange 60 X |
| Measured Length: | 44.25 inches |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | Winn Dri Tac 2.0 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
About the Model
Ti 340 Mini Drivers delivers driver-like action, with the launch of a fairway wood. The titanium construction and Ai smart face provide exceptional ball speeds with tight dispersion. The Mini Driver will give players a higher ball flight and softer landing off the tee resulting in improved distance consistency on challenging tee boxes requiring percision.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Callaway Ai Smoke Ti 340 Mini Driver / 11.5 Degrees / 1K PRO Orange X-Flex
Used Callaway Ai Smoke Ti 340 Mini Driver / 11.5 Degrees / 1K PRO Orange X-Flex
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke Ti 340 Mini Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR087199 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke Ti 340 Mini |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Series PRO Orange 60 X |
| Measured Length: | 44.25 inches |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | Winn Dri Tac 2.0 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
About the Model
Ti 340 Mini Drivers delivers driver-like action, with the launch of a fairway wood. The titanium construction and Ai smart face provide exceptional ball speeds with tight dispersion. The Mini Driver will give players a higher ball flight and softer landing off the tee resulting in improved distance consistency on challenging tee boxes requiring percision.
Original: $643.77
-65%$643.77
$225.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke Ti 340 Mini Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR087199 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke Ti 340 Mini |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 11.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Tensei 1K Series PRO Orange 60 X |
| Measured Length: | 44.25 inches |
| Relative Length: | 0.50 Inches Longer |
| Grip Details: | Winn Dri Tac 2.0 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
About the Model
Ti 340 Mini Drivers delivers driver-like action, with the launch of a fairway wood. The titanium construction and Ai smart face provide exceptional ball speeds with tight dispersion. The Mini Driver will give players a higher ball flight and softer landing off the tee resulting in improved distance consistency on challenging tee boxes requiring percision.
























