Used Callaway Apex Forged Ai300 9 Iron / 37.0 Degrees / A Flex
This second hand Callaway Apex Forged Ai300 9 Iron has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAAPSI199065 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Apex Forged Ai300 |
| Club Number: | 9 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 37.0 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | UST HDC Recoil Dart 70 A |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Callaway Apex Forged Ai300 9 Iron / 37.0 Degrees / A Flex
Used Callaway Apex Forged Ai300 9 Iron / 37.0 Degrees / A Flex
This second hand Callaway Apex Forged Ai300 9 Iron has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAAPSI199065 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Apex Forged Ai300 |
| Club Number: | 9 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 37.0 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | UST HDC Recoil Dart 70 A |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Apex Forged Ai300 9 Iron has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAAPSI199065 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Apex Forged Ai300 |
| Club Number: | 9 Iron |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 37.0 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | UST HDC Recoil Dart 70 A |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























