Used Callaway Apex UW 2022 3 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
This second hand Callaway Apex UW 2022 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAAPHY912020 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Apex UW 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS RDX Smoke 5.5 70g |
| Measured Length: | 41.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin UTX Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Apex UW 2022 3 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
Used Callaway Apex UW 2022 3 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
This second hand Callaway Apex UW 2022 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAAPHY912020 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Apex UW 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS RDX Smoke 5.5 70g |
| Measured Length: | 41.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin UTX Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Apex UW 2022 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAAPHY912020 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Apex UW 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS RDX Smoke 5.5 70g |
| Measured Length: | 41.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin UTX Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























