Used Callaway Big Bertha 2023 5 Fairway Wood / 19 Degrees / A Flex
This second hand Callaway Big Bertha 2023 5 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CABIFA915343 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Big Bertha 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Lite Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Callaway RCH 55 A |
| Measured Length: | 42.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Pro Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Big Bertha 2023 5 Fairway Wood / 19 Degrees / A Flex
Used Callaway Big Bertha 2023 5 Fairway Wood / 19 Degrees / A Flex
This second hand Callaway Big Bertha 2023 5 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CABIFA915343 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Big Bertha 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Lite Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Callaway RCH 55 A |
| Measured Length: | 42.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Pro Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $350.05
-65%$350.05
$122.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Big Bertha 2023 5 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CABIFA915343 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Big Bertha 2023 |
| Original Manufacturers RRP: | £349.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Lite Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Callaway RCH 55 A |
| Measured Length: | 42.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Pro Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























