Used Callaway Elyte Driver / 12.0 Degrees / A Flex
This second hand Callaway Elyte Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR786925 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 12.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Even Flow Riptide CB 5.0 40 A |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Project X Even Flow Riptide CB 5.0 40 A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Elyte Driver / 12.0 Degrees / A Flex
Used Callaway Elyte Driver / 12.0 Degrees / A Flex
This second hand Callaway Elyte Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR786925 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 12.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Even Flow Riptide CB 5.0 40 A |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Project X Even Flow Riptide CB 5.0 40 A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $629.02
-65%$629.02
$220.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Elyte Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR786925 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 12.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Even Flow Riptide CB 5.0 40 A |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Project X Even Flow Riptide CB 5.0 40 A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























