Used Callaway Elyte Mini Driver / 13.5 Degrees / Regular Flex
This second hand Callaway Elyte Mini Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR762483 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Mini |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride CPX |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Denali Blue 60g 5.5 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Callaway Elyte Mini Driver / 13.5 Degrees / Regular Flex
Used Callaway Elyte Mini Driver / 13.5 Degrees / Regular Flex
This second hand Callaway Elyte Mini Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR762483 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Mini |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride CPX |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Denali Blue 60g 5.5 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Elyte Mini Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELDR762483 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Mini |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 13.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | 3798215000000253039 Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride CPX |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Denali Blue 60g 5.5 |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























