Used Callaway Elyte Triple Diamond 3 Fairway Wood / 15 Degrees / TX Flex
This second hand Callaway Elyte Triple Diamond 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELFA071591 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £359.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali 70g TX |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Callaway Elyte Triple Diamond 3 Fairway Wood / 15 Degrees / TX Flex
Used Callaway Elyte Triple Diamond 3 Fairway Wood / 15 Degrees / TX Flex
This second hand Callaway Elyte Triple Diamond 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELFA071591 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £359.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali 70g TX |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $367.49
-65%$367.49
$128.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Elyte Triple Diamond 3 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAELFA071591 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Elyte Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £359.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali 70g TX |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























