Used Callaway Epic Speed 3 Fairway Wood / 15 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Callaway Epic Speed 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEPFA422183 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Epic Speed |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | EvenFlow Blue 6.5 75g |
| Measured Length: | 42.50 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Callaway Epic Speed 3 Fairway Wood / 15 Degrees / X-Stiff Flex
Used Callaway Epic Speed 3 Fairway Wood / 15 Degrees / X-Stiff Flex
This second hand Callaway Epic Speed 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEPFA422183 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Epic Speed |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | EvenFlow Blue 6.5 75g |
| Measured Length: | 42.50 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $237.39
-65%$237.39
$83.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Epic Speed 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEPFA422183 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Epic Speed |
| Original Manufacturers RRP: | £299.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | EvenFlow Blue 6.5 75g |
| Measured Length: | 42.50 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























