Used Callaway Epic Speed Driver / 10.5 Deg / HZRDUS Black 6.0 62g / Left Handed
This second hand Callaway Epic Speed Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEPDR109710 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Epic Speed |
| Original Manufacturers RRP: | £499.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hand Crafted HZRDUS Black 6.0 62g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard Align |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Callaway Epic Speed Driver / 10.5 Deg / HZRDUS Black 6.0 62g / Left Handed
Used Callaway Epic Speed Driver / 10.5 Deg / HZRDUS Black 6.0 62g / Left Handed
This second hand Callaway Epic Speed Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEPDR109710 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Epic Speed |
| Original Manufacturers RRP: | £499.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hand Crafted HZRDUS Black 6.0 62g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard Align |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Epic Speed Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAEPDR109710 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Epic Speed |
| Original Manufacturers RRP: | £499.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hand Crafted HZRDUS Black 6.0 62g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard Align |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























