Used Callaway Mavrik Subzero 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway Mavrik Subzero 5 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAMAFA586767 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Mavrik Subzero |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Even Flow Riptide 60g 6.0 S |
| Measured Length: | 42.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Align |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Project X Even Flow Riptide 60g 6.0 S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Light Mark On Crown Line, See Picture | |
| EPIC SPEED HEAD COVER | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Mavrik Subzero 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Stiff Flex
Used Callaway Mavrik Subzero 5 Fairway Wood / 18 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway Mavrik Subzero 5 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAMAFA586767 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Mavrik Subzero |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Even Flow Riptide 60g 6.0 S |
| Measured Length: | 42.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Align |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Project X Even Flow Riptide 60g 6.0 S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Light Mark On Crown Line, See Picture | |
| EPIC SPEED HEAD COVER | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Mavrik Subzero 5 Wood has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAMAFA586767 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Mavrik Subzero |
| Original Manufacturers RRP: | £269.00 |
| Club Number: | 5 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Even Flow Riptide 60g 6.0 S |
| Measured Length: | 42.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Align |
| Head Cover: | Yes |
| Details: | Project X Even Flow Riptide 60g 6.0 S |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| Light Mark On Crown Line, See Picture | |
| EPIC SPEED HEAD COVER | |
























