Used Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
This secondhand Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | 000000368413 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K White 60 S |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| 1K White Pro Shaft | |
About the Model
Ai Smoke MAX features a forgiving shape and adjustable perimeter weighting to deliver up to 19 yards of shot shape correction.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
Used Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
This secondhand Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | 000000368413 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K White 60 S |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| 1K White Pro Shaft | |
About the Model
Ai Smoke MAX features a forgiving shape and adjustable perimeter weighting to deliver up to 19 yards of shot shape correction.
Original: $515.02
-65%$515.02
$180.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This secondhand Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | 000000368413 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Mitsubishi Tensei 1K White 60 S |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
| OTHER DETAILS | |
| 1K White Pro Shaft | |
About the Model
Ai Smoke MAX features a forgiving shape and adjustable perimeter weighting to deliver up to 19 yards of shot shape correction.
























