Used Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR631289 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke MAX |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali Black 6.0 60g S |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Callaway |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| TC Serial | |
| "+" Loft Head | |
| European Tour Head Cover | |
About the Model
Ai Smoke MAX features a forgiving shape and adjustable perimeter weighting to deliver up to 19 yards of shot shape correction.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex
Used Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver / 9.0 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR631289 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke MAX |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali Black 6.0 60g S |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Callaway |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| TC Serial | |
| "+" Loft Head | |
| European Tour Head Cover | |
About the Model
Ai Smoke MAX features a forgiving shape and adjustable perimeter weighting to deliver up to 19 yards of shot shape correction.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke MAX Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR631289 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke MAX |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali Black 6.0 60g S |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Callaway |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
| OTHER DETAILS | |
| TC Serial | |
| "+" Loft Head | |
| European Tour Head Cover | |
About the Model
Ai Smoke MAX features a forgiving shape and adjustable perimeter weighting to deliver up to 19 yards of shot shape correction.
























