Used Callaway Paradym Ai Smoke Triple Diamond Driver / 10.5 Deg / X-Stiff Flex
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke Triple Diamond Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR337600 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Smoke RDX PVD Blue 6.5 60g |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Align Standard |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| See shaft wear marks. | |
About the Model
Shaped with a neutral-to-fade biased face progression and a compact overall head size, the Triple Diamond model will suit better players looking for workability off the tee.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Callaway Paradym Ai Smoke Triple Diamond Driver / 10.5 Deg / X-Stiff Flex
Used Callaway Paradym Ai Smoke Triple Diamond Driver / 10.5 Deg / X-Stiff Flex
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke Triple Diamond Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR337600 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Smoke RDX PVD Blue 6.5 60g |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Align Standard |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| See shaft wear marks. | |
About the Model
Shaped with a neutral-to-fade biased face progression and a compact overall head size, the Triple Diamond model will suit better players looking for workability off the tee.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Paradym Ai Smoke Triple Diamond Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPADR337600 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym Ai Smoke Triple Diamond |
| Original Manufacturers RRP: | £569.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Smoke RDX PVD Blue 6.5 60g |
| Measured Length: | 45.25 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip Align Standard |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
| OTHER DETAILS | |
| See shaft wear marks. | |
About the Model
Shaped with a neutral-to-fade biased face progression and a compact overall head size, the Triple Diamond model will suit better players looking for workability off the tee.
























