Used Callaway Paradym Pitching Wedge / Regular Flex
This second hand Callaway Paradym Pitching Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPAWE256186 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym |
| Original Manufacturers RRP: | £160.00 |
| Club Number: | Pitching Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Silver 5.5 65g |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Callaway Paradym Pitching Wedge / Regular Flex
Used Callaway Paradym Pitching Wedge / Regular Flex
This second hand Callaway Paradym Pitching Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPAWE256186 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym |
| Original Manufacturers RRP: | £160.00 |
| Club Number: | Pitching Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Silver 5.5 65g |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Paradym Pitching Wedge has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAPAWE256186 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Paradym |
| Original Manufacturers RRP: | £160.00 |
| Club Number: | Pitching Wedge |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Silver 5.5 65g |
| Measured Length: | 35.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























