Used Callaway Quantum Triple Diamond Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway Quantum Triple Diamond Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAQUDR108017 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Quantum Triple Diamond |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Frost Silver 60g 6.0 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Callaway Quantum Triple Diamond Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
Used Callaway Quantum Triple Diamond Driver / 10.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway Quantum Triple Diamond Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAQUDR108017 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Quantum Triple Diamond |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Frost Silver 60g 6.0 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway Quantum Triple Diamond Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAQUDR108017 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | Quantum Triple Diamond |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Frost Silver 60g 6.0 |
| Measured Length: | 45.75 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Callaway Golf Pride |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























