Used Callaway XR 16 Sub Zero Driver / 9.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway XR 16 Sub Zero Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAXRDR521145 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | XR 16 Sub Zero |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Callaway XR 16 Sub Zero Driver / 9.5 Degrees / Stiff Flex
Used Callaway XR 16 Sub Zero Driver / 9.5 Degrees / Stiff Flex
This second hand Callaway XR 16 Sub Zero Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAXRDR521145 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | XR 16 Sub Zero |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $253.49
-65%$253.49
$88.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Callaway XR 16 Sub Zero Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CAXRDR521145 |
| Brand: | Callaway |
| Model: | XR 16 Sub Zero |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali 6.0 60g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























