Used Cleveland Halo XL 3 Hybrid / 18 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Cleveland Halo XL 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLHAHY917266 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Halo XL |
| Original Manufacturers RRP: | £219.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzrdus RDX Smoke Black 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 40.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Align Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Cleveland Halo XL 3 Hybrid / 18 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Used Cleveland Halo XL 3 Hybrid / 18 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Cleveland Halo XL 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLHAHY917266 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Halo XL |
| Original Manufacturers RRP: | £219.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzrdus RDX Smoke Black 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 40.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Align Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $250.80
-65%$250.80
$87.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cleveland Halo XL 3 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLHAHY917266 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Halo XL |
| Original Manufacturers RRP: | £219.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 18 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Hzrdus RDX Smoke Black 6.0 80g HY |
| Measured Length: | 40.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet Align Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























