Used Cleveland Halo XL 5 Hybrid / 24 Degrees / Ladies Flex
This second hand Cleveland Halo XL 5 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLHAHY935135 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Halo XL |
| Original Manufacturers RRP: | £219.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 24 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Aldila Ascent 40 W |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Lamkin ST Soft Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Cleveland Halo XL 5 Hybrid / 24 Degrees / Ladies Flex
Used Cleveland Halo XL 5 Hybrid / 24 Degrees / Ladies Flex
This second hand Cleveland Halo XL 5 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLHAHY935135 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Halo XL |
| Original Manufacturers RRP: | £219.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 24 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Aldila Ascent 40 W |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Lamkin ST Soft Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $191.79
-65%$191.79
$67.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cleveland Halo XL 5 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLHAHY935135 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Halo XL |
| Original Manufacturers RRP: | £219.00 |
| Club Number: | 5 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 24 Degrees |
| Shaft Flex: | Ladies Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Aldila Ascent 40 W |
| Measured Length: | 38.75 |
| Relative Length: | 0.25 Inches Longer |
| Grip Details: | Lamkin ST Soft Undersize |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























