Used Cleveland Launcher HB Iron Set / 6 - 9 IRON / A Flex
This second hand Cleveland Launcher HB Iron Set has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLAIR200533 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher HB |
| Set Make-Up: | 6 - 9 IRON |
| Player Type: | High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Miyazaki 6A |
| Relative Length: | 0.13 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Cleveland Launcher HB Iron Set / 6 - 9 IRON / A Flex
Used Cleveland Launcher HB Iron Set / 6 - 9 IRON / A Flex
This second hand Cleveland Launcher HB Iron Set has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLAIR200533 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher HB |
| Set Make-Up: | 6 - 9 IRON |
| Player Type: | High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Miyazaki 6A |
| Relative Length: | 0.13 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
Original: $331.27
-65%$331.27
$115.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cleveland Launcher HB Iron Set has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLAIR200533 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher HB |
| Set Make-Up: | 6 - 9 IRON |
| Player Type: | High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Miyazaki 6A |
| Relative Length: | 0.13 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
























