Used Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver / 10.5 Degrees / A Flex / Left-Hand
This second hand Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLADR811278 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher XL Lite 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Cypher Forty 5.0 A |
| Measured Length: | 46.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Project X Cypher Forty 5.0 A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver / 10.5 Degrees / A Flex / Left-Hand
Used Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver / 10.5 Degrees / A Flex / Left-Hand
This second hand Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLADR811278 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher XL Lite 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Cypher Forty 5.0 A |
| Measured Length: | 46.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Project X Cypher Forty 5.0 A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLADR811278 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher XL Lite 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | null Project X Cypher Forty 5.0 A |
| Measured Length: | 46.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Midsize |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| Details: | Project X Cypher Forty 5.0 A |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























