Used Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver / 12.0 Degrees / Senior Flex
This second hand Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLADR149579 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher XL Lite 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 12.0 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Cypher Fifty 5.0 A |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver / 12.0 Degrees / Senior Flex
Used Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver / 12.0 Degrees / Senior Flex
This second hand Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLADR149579 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher XL Lite 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 12.0 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Cypher Fifty 5.0 A |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $257.51
-65%$257.51
$90.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cleveland Launcher XL Lite 2022 Driver has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CLLADR149579 |
| Brand: | Cleveland |
| Model: | Launcher XL Lite 2022 |
| Original Manufacturers RRP: | £399.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 12.0 Degrees (Non Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Cypher Fifty 5.0 A |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























