Used Cobra AeroJet LS 3 F'W / LA Golf A Series Low 80W 5 Sh / 14.5 Deg / XStiff
This second hand Cobra AeroJet LS 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAEFA824041 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AeroJet LS |
| Original Manufacturers RRP: | £269.95 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 14.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | A Series Low 80W 5 |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
About the Model
The LS model uses a refined and slightly more compact clubhead shape tailored for precise shot shaping.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Cobra AeroJet LS 3 F'W / LA Golf A Series Low 80W 5 Sh / 14.5 Deg / XStiff
Used Cobra AeroJet LS 3 F'W / LA Golf A Series Low 80W 5 Sh / 14.5 Deg / XStiff
This second hand Cobra AeroJet LS 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAEFA824041 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AeroJet LS |
| Original Manufacturers RRP: | £269.95 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 14.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | A Series Low 80W 5 |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
About the Model
The LS model uses a refined and slightly more compact clubhead shape tailored for precise shot shaping.
Original: $257.51
-65%$257.51
$90.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra AeroJet LS 3 Wood has been given a D grade rating which means it's in fair condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAEFA824041 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AeroJet LS |
| Original Manufacturers RRP: | £269.95 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 14.5 Degrees |
| Shaft Flex: | X-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | A Series Low 80W 5 |
| Measured Length: | 43.00 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | D (Fair) |
About the Model
The LS model uses a refined and slightly more compact clubhead shape tailored for precise shot shaping.
























