Used Cobra AMP Cell Orange 4 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
This second hand Cobra AMP Cell Orange 4 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMHY161427 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Orange |
| Original Manufacturers RRP: | £181.00 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Cobra 55g |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Longer |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Oversize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Cobra AMP Cell Orange 4 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
Used Cobra AMP Cell Orange 4 Hybrid / 19 Degrees / Regular Flex
This second hand Cobra AMP Cell Orange 4 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMHY161427 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Orange |
| Original Manufacturers RRP: | £181.00 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Cobra 55g |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Longer |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Oversize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Original: $79.13
-65%$79.13
$27.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra AMP Cell Orange 4 Hybrid has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMHY161427 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Orange |
| Original Manufacturers RRP: | £181.00 |
| Club Number: | 4 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Cobra 55g |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Longer |
| Grip Details: | Lamkin Crossline Oversize |
| Head Cover: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























