Used Cobra AMP Cell Silver Iron Set / 6 - SW / Lite Flex
This second hand Cobra AMP Cell Silver Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMIR435059 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Silver |
| Original Manufacturers RRP: | £549.00 |
| Set Make-Up: | 6 - SW |
| Player Type: | Mid/High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Lite Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Amp Cell 65g MID Torque |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Cobra AMP Cell Silver Iron Set / 6 - SW / Lite Flex
Used Cobra AMP Cell Silver Iron Set / 6 - SW / Lite Flex
This second hand Cobra AMP Cell Silver Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMIR435059 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Silver |
| Original Manufacturers RRP: | £549.00 |
| Set Make-Up: | 6 - SW |
| Player Type: | Mid/High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Lite Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Amp Cell 65g MID Torque |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra AMP Cell Silver Iron Set has been given a C grade rating which means it's in good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COAMIR435059 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | AMP Cell Silver |
| Original Manufacturers RRP: | £549.00 |
| Set Make-Up: | 6 - SW |
| Player Type: | Mid/High Handicapper |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | Lite Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Amp Cell 65g MID Torque |
| Relative Length: | 0.25 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | C (Good) |
























