Used Cobra DARKSPEED Max Driver / 10.5 Degrees / A Flex / Left-Handed
This second hand Cobra DARKSPEED Max Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODADR962214 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DARKSPEED Max |
| Original Manufacturers RRP: | £429.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | VRTX 50g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Pro Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Cobra DARKSPEED Max Driver / 10.5 Degrees / A Flex / Left-Handed
Used Cobra DARKSPEED Max Driver / 10.5 Degrees / A Flex / Left-Handed
This second hand Cobra DARKSPEED Max Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODADR962214 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DARKSPEED Max |
| Original Manufacturers RRP: | £429.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | VRTX 50g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Pro Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $545.86
-65%$545.86
$191.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra DARKSPEED Max Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODADR962214 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DARKSPEED Max |
| Original Manufacturers RRP: | £429.00 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | VRTX 50g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride CP2 Pro Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























