Used Cobra DS Adapt X 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Cobra DS Adapt X 3 Wood has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODSFA201437 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DS Adapt X |
| Original Manufacturers RRP: | £289.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Black 70g 6.0 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Cobra DS Adapt X 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
Used Cobra DS Adapt X 3 Fairway Wood / 15 Degrees / Stiff Flex / Left-Handed
This second hand Cobra DS Adapt X 3 Wood has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODSFA201437 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DS Adapt X |
| Original Manufacturers RRP: | £289.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Black 70g 6.0 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $413.09
-65%$413.09
$144.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra DS Adapt X 3 Wood has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODSFA201437 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DS Adapt X |
| Original Manufacturers RRP: | £289.00 |
| Club Number: | 3 Wood |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 15 Degrees |
| Shaft Flex: | Stiff Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Black 70g 6.0 |
| Measured Length: | 43.25 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























