Used Cobra DS Adapt X Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This second hand Cobra DS Adapt X Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODSDR042248 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DS Adapt X |
| Original Manufacturers RRP: | £469.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Used Cobra DS Adapt X Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
Used Cobra DS Adapt X Driver / 10.5 Degrees / Regular Flex
This second hand Cobra DS Adapt X Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODSDR042248 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DS Adapt X |
| Original Manufacturers RRP: | £469.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra DS Adapt X Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | CODSDR042248 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | DS Adapt X |
| Original Manufacturers RRP: | £469.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 10.5 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Denali Blue 60g 5.5 |
| Measured Length: | 45.00 |
| Relative Length: | 0.50 Inches Shorter |
| Grip Details: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























