Used Cobra King Radspeed 3 Hybrid / 19 Degrees / A Flex / Left-Handed
This second hand Cobra King Radspeed 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COKIHY577323 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | King Radspeed |
| Original Manufacturers RRP: | £189.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | KBS Hybrid 60 A |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Iguana Golf Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Cobra King Radspeed 3 Hybrid / 19 Degrees / A Flex / Left-Handed
Used Cobra King Radspeed 3 Hybrid / 19 Degrees / A Flex / Left-Handed
This second hand Cobra King Radspeed 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COKIHY577323 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | King Radspeed |
| Original Manufacturers RRP: | £189.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | KBS Hybrid 60 A |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Iguana Golf Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Original: $193.13
-65%$193.13
$67.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra King Radspeed 3 Hybrid has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COKIHY577323 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | King Radspeed |
| Original Manufacturers RRP: | £189.00 |
| Club Number: | 3 |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Loft: | 19 Degrees |
| Shaft Flex: | A Flex (Senior Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | KBS Hybrid 60 A |
| Measured Length: | 40.25 |
| Relative Length: | 0.75 Inches Shorter |
| Grip Details: | Iguana Golf Standard |
| Head Cover: | Yes |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























