Used Cobra OPTM LS Driver / 9.0 Degrees / TX Flex
This second hand Cobra OPTM LS Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COOPDR802171 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | OPTM LS |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Small Batch Green PVD 6.5 TX 60g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Used Cobra OPTM LS Driver / 9.0 Degrees / TX Flex
Used Cobra OPTM LS Driver / 9.0 Degrees / TX Flex
This second hand Cobra OPTM LS Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COOPDR802171 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | OPTM LS |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Small Batch Green PVD 6.5 TX 60g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Cobra OPTM LS Driver has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | COOPDR802171 |
| Brand: | Cobra |
| Model: | OPTM LS |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | HZRDUS Small Batch Green PVD 6.5 TX 60g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride Z-Grip |
| Head Cover: | Yes |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























