Used Mitsubishi Tensei 1K Black 75 TX Driver Shaft / TX Flex
This second hand Mitsubishi Tensei 1K Black 75 TX Driver Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MITECL014687 |
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Tensei 1K Black 75 TX |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.50 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Adapter: | Titleist |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Used Mitsubishi Tensei 1K Black 75 TX Driver Shaft / TX Flex
Used Mitsubishi Tensei 1K Black 75 TX Driver Shaft / TX Flex
This second hand Mitsubishi Tensei 1K Black 75 TX Driver Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MITECL014687 |
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Tensei 1K Black 75 TX |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.50 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Adapter: | Titleist |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mitsubishi Tensei 1K Black 75 TX Driver Shaft has been given an A grade rating which means it's in excellent condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MITECL014687 |
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Tensei 1K Black 75 TX |
| Club Number: | Driver |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Shaft Flex: | TX Flex (X-Stiff Flex) |
| Measured Length: | 44.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Playing Length: | 45.50 |
| Grip Details: | Golf Pride MCC +4 Standard |
| Adapter: | Titleist |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | A (Excellent) |
























