Used Mizuno JPX One Select Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Mizuno JPX One Select Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIJPDR411787 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | JPX One Select |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali Red 5.5 50g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Used Mizuno JPX One Select Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
Used Mizuno JPX One Select Driver / 9.0 Degrees / Regular Flex
This second hand Mizuno JPX One Select Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIJPDR411787 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | JPX One Select |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali Red 5.5 50g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
Original: $740.34
-65%$740.34
$259.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This second hand Mizuno JPX One Select Driver has been given a B grade rating which means it's in very good condition. Please check our condition rating guide for more information about how we grade our new and used golf clubs. If you need assistance, please contact us on 01344 291831 - our team of PGA Professionals can help!
| ITEM DETAILS | |
| Reference: | MIJPDR411787 |
| Brand: | Mizuno |
| Model: | JPX One Select |
| Original Manufacturers RRP: | £529.00 |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Loft: | 9.0 Degrees (Adjustable) |
| Shaft Flex: | Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Model: | Project X Denali Red 5.5 50g |
| Measured Length: | 45.50 |
| Relative Length: | Standard |
| Grip Details: | Golf Pride New Decade Multi Compound |
| Head Cover: | No |
| Adjustment Tool: | No |
| CONDITION DETAILS | |
| New or Used: | Used |
| Condition Grade: | B (Very Good) |
























